Jump to content

Milák Kristóf fölényesen nyert 200 méter pillangón

2024. 04. 11. 09:07

Milák Kristóf fő számában, 200 méter pillangón végig vezetve nyert szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnokkal csak klubtársa, Márton Richárd tudta tartani a lépést egy darabig.

A szám olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, világcsúcstartója délelőtt egy másodperccel jobbat úszott (1:55,43), mint egy évvel ezelőtt ilyenkor ugyancsak az előfutamban Kaposváron, ahol ezt megelőzően legutóbb versenyzett.

Ez alapján arra lehetett következtetni, hogy a 24 éves klasszis akár megismételheti egy évvel ezelőtti döntős eredményét (1:52,58).

Ettől végül most messze volt – 1:54,90 perccel csapott célba –, de így is magabiztosan győzött.

Milákkal csak klubtársa, Márton Richárd tudta a táv háromnegyedéig tartani a lépést, ő 1:56,32-vel zárt.

Milák szerdán még egy számban, 50 méteres gyorsúszásban is győzött.