Jump to content

NBA hírek II.

2019. 08. 23. 21:53

15 ponttal nyerte a veretlenek csatáját a Milwaukee - 14 tripla és 52 pont Klay Thompsontól - hosszabbításban nyert a Spurs - szoros végjátékban verte a Lakerst a Minnesota - legyőzte a New Orleanst a Denver.

 

Újfent parádés támadójátékot mutatott be, így különösebb gond nélkül nyerte a keleti rangadót a Bucks az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, ezzel egyedüli veretlenként vezeti a tabellát - a játéknap sztorija azonban Klay Thompsoné, a GSW dobógépe ugyanis 14 triplát rámolt be, ezzel új ligarekordot állított fel. A Minnesota szoros végjátékban legyőzte a Lakerst, hosszabbításban nyert a Spurs, ismét remekelt a Kings, ötödik sikerét is behúzta a Nuggets, hozta a kötelezőt a Sixers.

Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 93-103

Szokatlan módon nyert a Portland. Damian Lillard elrontotta az első öt dobását, nem talált a gyűrűbe az első félidő hajrája előtt és végül mindössze 16 pontig jutott, ami negatív szezoncsúcs számára - mellette CJ McCollum sem dobta le a csillagokat, 17 egységig jutott 15 mezőnykísérletből. Ha csak ennyit tudunk, akkor azt gondolhatjuk, hogy simán kikapott a Blazers, de ezúttal elbírta a társaság a két sztár gyenge napját, a kispadról ugyanis Swanigan, Collins, Stauskas és Turner is elérte a tízpontos határt, a teljes cseresor extra teljesítményt nyújtott és még ennél is fontosabb, hogy idén először eredményes volt a védekezés: most fértek be először száz, sőt, száztíz kapott pont alá, ami meg is hozta a győzelmüket. A második negyedben ugyan nem találták a ritmust, de előtte alapvetően jól kezdték a meccset, majd a harmadik-negyedik játékrészt összesen 14 ponttal húzták be, itt már teljes mértékben ők uralták a játékot és a záró etapban kézben is tudták tartani a találkozót - fontos győzelmet arattak, most pedig back-to-back lépnek pályára Houstonban.

Ez most a gyenge Pacers volt. Továbbra is ingadozik az Indiana teljesítménye idén, amikor beletalálnak valamibe, akkor megállíthatatlanok, amikor viszont nincs meg a ritmusuk, akkor csak szenvednek - ezúttal az utóbbit láthattuk. Hiába lassították le a Lillard-McCollum párost, a többiek megbüntették őket, 50-35-re elvesztették a lepattanózást, támadásban pedig képtelenek voltak felpörögni: csapatszinten alig hat hármast küldtek a gyűrűbe, kikaptak a festékben is és a jóval kevesebb eladott labdájukat sem tudták kihasználni - a kispadról összesen 15 pont érkezett náluk, a kezdőben pedig Oladipo és Bogdanovic is gyengén dobott, ez megpecsételte a sorsukat. 

A Pacers legjobb dobói: Oladipo 21/6, Collison 17, Young 16/3
A Trail Blazers legjobb dobói: McCollum 17/3, Collins 17/3, Lillard 16/6

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 113-92

Egy Simmons-extra kellett a Philly sikeréhez. Kötelező győzelem volt ez a Sixers számára, de nem nagyon tudott belelendülni a hazai csapat, az első negyedet el is vesztette és a nagyszünetben egálra állt - nagyon akadozott a gépezet, JJ Redick triplái nem ültek, Joel Embiid, Dario Saric és Robert Covington pedig eléggé elveszett (25 pont, 8/30-as mezőnymutató jött ettől a triótól) támadásban. Úgyhogy Ben Simmonsnak kellett előlépni, aki a harmadik negyedben ezt meg is tette, 5/6-os mezőnymutatóval és 5/5 büntetővel egymaga 15 pontot rámolt be ebben a játékrészben, amivel túldobta az Atlantát, Markelle Fultz is hozzá tudott szólni, a 31-13-ra megnyert negyed pedig végül eldöntötte a küzdelmet. Összességében nagyon elégedettek nem lehetnek Brett Brownék, az első félidő végén némi pfújolás is hallható volt a lelátóról, de végül csak sikerült 21 pontos győzelmet aratni, otthon veretlennek maradni és 50% fölé javítani a mérleget - van még min dolgozni, most például Torontóba utaznak, ott ennél több kell majd...

Nem volt átütőerő az Atlantában. Ugyan egy félidőn keresztül egálban volt a Hawks, már akkor sem igazán játszott jól a gárda támadásban, a fordulás után pedig tovább romlott a helyzet - összességében 40% alatt maradtak mezőnyből a vendégek, 8/37 triplával zártak és egyénileg sem volt senki, aki kirángatta volna őket ebből a gödörből. Taurean Prince 1/11-et dobott mezőnyből, Trae Young 5/13-at és még Kent Bazemore is csak erőlködött, így az volt a csoda, hogy legalább a második negyed végéig tartani tudták magukat - reális győzelmi esélyeik ilyen támadójátékkal nem nagyon lehettek, nem tudták borítani a papírformát.

A 76ers legjobb dobói: Simmons 21, Fultz 16/3, Muscala 14/12, Redick 14/12
A Hawks legjobb dobói: Bazemore 18/6, Young 11/3, Spellman 11/3, Dedmon 11/3

Miami Heat - Sacramento Kings 113-123

Mi történik Sacramentóban? Még csak hét meccs telt el, de már nem egyszer, nem kétszer volt rendkívül ponterős és hatékony a Kings támadójátéka, ez pedig újfent egy olyan este volt, amikor átrohant ellenfelén a társaság. Az első negyed még ráment arra, hogy felvegyék a ritmust, itt tíz pont feletti hátrányba kerültek, ezt követően azonban ízekre szedték a Miamit, a nagyszünetre már kiegyenlítettek, a harmadik játékrészben pedig 43 pontot dobtak, közel három éve nem produkáltak egyetlen ilyen negyedet sem. Ennek alapja pedig a félelmetes sebesség és atletikusság volt, most már tudják rendszerszinten használni a fiatal keret előnyeit, ezt pedig kamatoztatták ezen a találkozón is: 27-9-re nyertek az eladott labdák utáni pontokat tekintve, behúzták a lepattanózást és 68-38-ra győztek a festékben. De'Aaron Fox vezette a show-t (20 pont, 8 gólpassz), Buddy Hield (23 pont, 4/6 tripla, 5 gólpassz), Nemanja Bjelica (19 pont, 5 gólpassz) és Willie Cauley-Stein (26 pont, 13 lepattanó) dobott, dobott és dobott, ez a tempó pedig újabb győzelmet ért - már másodszor nyertek vendégként, összességében 4-3-ra állnak, most pedig Orlandóba utaznak, eddig kifejezetten jó nézni ezt a csapatot.

Ez most sok volt a Miaminak. A hazaiaknál is akadtak remek egyéni teljesítmények, Josh Richardson 31 pontot dobott, Goran Dragic 20 ponttal és 5 gólpasszal zárt, Hassan Whiteside pedig 16 pontig, 24 lepattanóig és 5 blokkig jutott, ő ezúttal is szenzációs volt a gyűrű alatt - egymaga azonban nem ért semmit, a gyors, atletikus, energikus Kings túlnőtte őt is. Dwyane Wade és Erik Spoelstra is arról beszélt a meccs után, hogy ugyan ők is szeretnek gyorsan játszani, de amit a Sacramento művelt, az nekik is nagyon sok volt, Wade pedig egyenesen különlegesnek nevezte Hieldéket a támadójátékot tekintve. A hazai vereség után 3-3-ra állnak a floridaiak és most Charlotte-ba látogatnak.

A Heat legjobb dobói: Richardson 31/12, Dragic 20/12, Whiteside 16
A Kings legjobb dobói: Cauley-Stein 26, Hield 23/12, Fox 20/3

New York Knicks - Brooklyn Nets 115-96

Frissebb volt a New York. A back-to-backet játszó Nets igazából csak az első negyedben tudta tartani a lépést, a Knicks onnantól a remeklő (25 pont, 8 gólpassz) Tim Hardaway Jr. vezetésével átvette az irányítást, a két középső játékrészben 18 pontot vert ellenfelére és 25 egységnyi előnye is volt már - nem volt kérdés, ezen az estén egyértelműen jobb volt Dave Fizdale legénysége. Hardaway mellett még hatan érték el a tízpontos határt, simán (53-32-re) nyerték a lepattanózást és most a védekezésük is egyben volt, úgy játszottak, ahogy kell, a rotáció pedig működött - ismét a Hardaway-Ntilikina-Dotson-Robinson-Vonleh sor kezdett, a padról pedig Kanter, Hezonja és Trier felelt a pontokért. Külön öröm számukra, hogy ha csak két perc erejéig is, de pályára léphetett már Emmanuel Mudiay, róla Fizdale azt mondta, hogy ha utoléri magát, akkor ő lesz az első számú irányító.

Atkinson nem szereti a kifogásokat. Eléggé úgy tűnt, hogy nincs meg a megfelelő energia a Brooklynban az előző esti, GSW elleni meccs után, a lepattanóknál, az 50-50-es labdáknál ez egyértelműen látszott, a harmadik negyedben a leindításoknál is egyre inkább lemaradtak, az eddig 21 pont felett átlagoló Caris LeVert csak négy pontot dobott, de Jarrett Allen sem tudta megközelíteni megszokott teljesítményét. Kenny Atkinson vezetőedző azonban nem akarta azt hallani, hogy a back-to-back miatt játszottak ilyen enerváltan, szerinte aki akar, az mindig talál kifogásokat, de ez még csak a hetedik meccsük volt, nem a 74., nem lehet szó ilyenről...

A Knicks legjobb dobói: Hardaway Jr. 25/9, Ntilikina 16/9, Kanter 15
A Nets legjobb dobói: Dinwiddie 17/6, Hollis-Jefferson 16, Russell 13/9

Chicago Bulls - Golden State Warriors 124-149

Thompson megdöntötte Curry rekordját. Eddig finoman szóval sem élete idényét futotta Klay Thompson, az első hét mérkőzés alatt 5/36 hármast tudott a gyűrűbe küldeni, most viszont (valamelyest várható módon) kiszakadt a zsák: olyannyira, hogy megdöntötte az egy meccsen bedobott triplák NBA-rekordját, amit éppen csapattársa, Steph Curry állított fel szűk két évvel ezelőtt. Thompson gyógyszere ezúttal már az első negyedben elgurult, 22 pontot szórt ebben a játékrészben, a nagyszünetben már 36-nál tartott, végül 52-ig jutott úgy, hogy közben 14/24 dobást süllyesztett el a triplavonalon túlról - embertelen számok és az tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy csak 27 percet játszott, mivel már a nagyszünetben 92-50-re vezetett a Warriors. Ez a 92 pont egyébként az NBA történetének második legeredményesebb félideje, az egy félidő alatt bedobott 17 hármas ligacsúcs, Thompson pedig "kicsit" megjavította eddigi 19 pontos szezoncsúcsát - mindez természetesen egy keleti túrán teljesített back-to-back második felén történt...

Nincs mit tenni. Az este még a chicagói szurkolók számára is a történelemről és Klay Thompsonról szólt, saját csapatukkal túl sok értelme nem volt foglalkozni, az első negyedet 44-28-ra, a másodikat 48-22-re veszítették el, hiába kozmetikáztak a második félidőben, megsemmisült a gárda. Szégyenkezni emiatt sem lehet okuk, egy ilyen napot kifogó GSW bárkivel feltörölte volna a padlót, náluk pedig a fél csapat hiányzik is sérülés miatt, ettől függetlenül persze nem érezték túl jól magukat a pályán - ez van, tovább kell lépni, csütörtök hajnalban már a Denvert fogadják.

A Bulls legjobb dobói: LaVine 21/6, Blakeney 21/12, Carter Jr. 18
A Warriors legjobb dobói: Thompson 52/42, Curry 23/6, McKinnie 19/12

(Forrás: kezdo5.hu/nba / fotó: pixabay.com)