Az egyik ilyen lehet az Oklahoma játékosa, Cody Ford.
Egy louisianai kisváros, Pineville középiskolájába járt. Három csillagos tehetségnek rangsorolták és először a TCU-ra kötelezte el magát, később azonban meggondolta magát és az Oklahomát választotta az egyeteméül.
Ott az első évében redshirtöt kapott, így 2016-ban mutatkozott be. A debütálása azonban nem sikerült jól, hiszen három mérkőzés után sípcsonttörést szenvedett, így véget ért számára a szezon. 2018-ban harmadik csapatos All-American és második csapatos All-Big 12 választott lett. Ezután döntött úgy, hogy nem tér vissza az egyetemre és jelentkezik a draftra.
Erősségek
Meglepően atletikus a testalkatához képest, hiszen a nagyobb falemberek közé tartozik. Természetesen ez a termet nagy erővel párosul. A futójátékoknál húzó játékosnak lehet alkalmazni és fel tud érni a második vonalba is, ha szükség van rá. Nincs olyan játékstílus ami ellen ne lenne ellenszere, a sebességükkel operáló passzsiettetők és a nagy mackók ellen is megállja a helyét. Sokoldalú, guard és tackle is volt az egyetemen. Az előbbi pozícióban kezdett, de a fal szélén volt igazán jó 2018-ban. Remek a passzblokkolásban, a beengedett sackek elsősorban Kyler Murray stílusának voltak köszönhetőek.
Gyengeségek
A legtöbben guardnak várják a profik között, de nem brillírozott ezen a poszton. A '16-os lábtöréséről írtam már, de egy évvel később is csak négy alkalommal kezdett és csak tavaly teljesedett ki igazán jobb oldali tackle-ként. Átlagos a lábmunkája, javítania kell rajta. Túl szélesek az első lépései, amelynek köszönhetően megverhető a belső oldalon. Alacsonyabban kell tartania a súlypontját.
Combine eredmények
Méretek: 6'4" magas és 329 lb tömegű
40 yard: 5,21 s
Fekvenyomás: 19
Súlypontemelkedés: 28,5 inch
Helyből távolugrás: 104 inch
3 cone drill: 8,27 s
20 yard shuttle: 4,87 s
Remek szezont tud maga mögött, ami után nem csoda, hogy jelentkezett a draftra. Ritka az, amikor valaki ilyen jó méretekkel és atletikussággal rendelkezik, de egyelőre nem kész termék, mindössze egy évig volt kezdő. Nem biztos, hogy már az első napon a kezdőcsapatba állítanám, de egy power runningra alapuló sémában könnyen otthonra találhat és a profik között is sikeres lehet. Az első kör végére várom, de akár a legjobb 20-ban is gazdára találhat, hiszen sok csapat küzd OL gondokkal.